İMPLANT

IMPLANT UYGULAMALARI

Diş implantı olarak bilinen dental implantlar, eksik dişlerin yerine konması amacıyla, genellikle titanyum veya titanyum bileşiklerinden hazırlanan çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Üzerine yapılan protezlerle gerçek dişe en yakın konforu sağlar.

Ortodonti

ORTODONTİ TEDAVİSİ

Diş hekimliğinin özel bir dalı olan Ortodonti, yüzde ve dişlerde varolan düzensizliklerin tanısı, korunması ve tedavisi ile ilgilenir. Düzensizlik ya da “kötü” kapanış ortodontik tedavi ile düzeltilebilir. Herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Estetik Diş Hekimliği

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Gülüş Tasarımı, dudaklar, diş eti, dişler gibi estetik parametrelerin ayrı ayrı ve birbiri ile olan ilişkisinin değerlendirildiği, detaylı estetik analizleri kapsayan, gülüş şeklinin değerlendirilmesi ve yenilenmesidir. 

Diğer Birimlerimiz

Pedodonti

Ağız ve diş sağlığının temelleri çocukluk döneminde atılmaktadır. Süt dişlerinin sürme döneminde koruyucu yöntemler ve hekim muayenesi önem taşır çünkü süt dişleri sonrasında gelecek sürekli dişler için kılavuz konumundadır. Gelecekte sağlıklı dişlere sahip bireyler olunabilmesi için bakım ve koruma ön şarttır.

Ağız ve Çene Cerrahi

Diş Hekimliğinde Ağız, Diş Ve Çene Cerrahisi; diş çekimi, 20 yaş diş çekimi, gömülü diş operasyonları, implant cerrahisi, çene ve çevre dokulardaki apse ve kistlerinin saptanması ve tedavisi, protez ve ortodontik tedavi öncesi dokuların düzenlenmesi ile ilgili cerrahi uygulamaları kapsar.

Protetik Diş Hekimliği

Protez dişler; diş eksikliği nedeni ile kaybedilen çiğneme fonksiyonunun yeniden kullanılması, bozulan estetik görünümün düzeltilmesi amacıyla yapılan sabit veya hareketli olabilen yapay protez dişlerdir.Kişinin sağlığı için gerekli çiğneme konforuna kavuşması hedeflenir.

Denta Point Diş

Sıkça Sorulan Sorular

Dişlere yapılan her müdahalenin dişler üzerinde belli başlı zararları olabilir. Burda asıl düşünülmesi gereken şey diş taşının zararlarıdır. Diş eti üzerinde ve diş eti altında biriken taşlar, plaklar ve bakteri endotoksinleri ; diş etlerinde çekilmeye, alveolar kemiğin eriyip dişlerin sallanmasına ağız kokusuna , diş çürümesi ve diş eti hastalıkları gibi lokal hastalıklarla beraber kalp hastalığı diyabet gibi sistemik hastalıklara de sebebiyet vermektedir. Bu durumda diş taşlarını temizletmek değil temizletmemek büyük problem oluşturur. 6 aylık düzenli hekim kontrolleri ile hem diş etlerinizi hem dişlerinizi koruyabilirsiniz.

Diş eti tedavisi birden çok seansta gerçekleşen bir tedavidir. İlk seansta: diş üzerine biriken ve hastanın artık temizleyemediği kalsifik birikintilere dönüşen diş taşlarının temizlenmesi ile başlar. Hastaya ağız hijyeni eğitimi fırçalama ve diş ipi gibi teknikler öğretilir. İkinci ve sonraki seanslarda hastanın diş taşı temizliği ile birlikte diş taşının birikme olasılığı olan dişlerdeki retansiyon alanları giderilir. Bakteri plaklarının dişlerin yüzeyinde biriktirdiği endotoksinler, periodontal küretlerle kazılır. Düzgün ağız bakımı yaptığından emin olunan ve dişeti kanaması sonlanan hastanın diş eti tedavisin (periodontal tedavisi) sonlandırılır. Hasta düzenli kontrollere çağrılır.

Diş renginizi belirleyen iç ve dış bir çok etken mevcut. Genel olarak dişlerinizdeki dokular olan mine ve dentinin kalınlıkları arasındaki farklar dişlerin iç rengini etkiler. Dentini kalın dişler sarı minesi kalın dişler daha beyaz görünümdedir. Çay kahve sigara vb. diş etkenlerde dişlerin daha sarı olması üzerinde etkilidir. Hekim kontrolü sonucu sarı olan dişlerinizdeki renklenmelerin kaynağı dış faktörler ise çoğunlukla diş yüzeyi temizliği ile giderilebilir. Anatomik yapısından kaynaklı renklenmeler ise ofis veya ev tipi beyazlatma sistemleri ile giderilebilir

Sağlıklı Dişlerin 3 Şartı

Düzenli Kontrol

Düzenli Fırçalama

Sağlıklı Beslenme

Dentapoint Hakkında

Dentapoint Ağız Ve Diş Sağlığı Poliklinikleri 2017 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu kurucu üç diş hekimimiz tarafından İzmir Karşıyaka Girne Caddesin'de kurularak hizmet vermeye başlamıştır. Üç ünitimiz ile vermiş olduğumuz hizmetin neticesinde büyümenin bir ihtiyaç haline gelmesiyle 2018 yılında İzmir Bostanlı Cemal Gürsel Caddesinde ikinci şubemizle de hizmet vermeye başladık.

Karşıyaka diş kliniğimiz ile Bostanlı diş kliniğimizde implant ve cerrahi uygulamaları, ortodonti tedavisi, gülüş tasarımı hizmetleri, zirkonyum ve lamine diş kaplama uygulamaları, estetik diş hekimliği uygulamaları, diş eti tedavileri, çocuk diş hekimliği, beyazlatma ve 20 yaş dişi operasyonları başta olmak üzere geniş çerçevede tüm tedavileri gerçekleştirmekteyiz.

Güncel tekniklerle kurulmuş olan diş kliniklerimizde hasta kayıt ve tedavi sürecini kayıt altına aldığımız yazılım sistemimiz, geçmiş tedavilerinizdeki tüm bilgilere ulaşabilmemizi sağlarken, düzenli kontrol ve kayıtlarınızı tutarken ağız sağlığınızı ömür boyu korumanıza yardımcı olmayı amaçlıyoruz.