İMPLANT

İMPLANT

İzmir implant kliniği olarak Bostanlı implant ve Karşıyaka implant şubelerimizde implant tedavinizi yaptırabilirsiniz.

Ortodonti

ORTODONTİ

İzmir ortodonti tedavinizi Karşıyaka ortodonti ve Bostanlı ortodonti kliniklerimizde gerçekleştirebilirsiniz. Görünmez ortodonti ve şeffaf diş telleri ile yetişkinlere yönelik ortodonti tedavileride uygulanmaktadır.

Estetik Diş Ekimliği

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

İzmir gülüş tasarımı hizmetine Karşıyaka gülüş tasarımı ve Bostanlı gülüş tasarımı kliniklerimizde yaptırabilirsiniz.

Diğer Birimlerimiz

Pedodonti

İzmir Karşıyaka pedodonti ve Bostanlı pedodonti kliniklerimizde çocuklarınız diş çürüğü, süt dişi çekimi ve diş teli gibi ağız ve diş sağlığı tedavilerini yaptırabilirsiniz.

Ağız ve Çene Cerrahi

İzmir ağız ve çene cerrahisi kapsamında 20 yaş diş çekimi, gömü diş çekimi gibi tedavilerinizi Bostanlı çene cerrahisi kliniği ile Karşıyaka çene cerahisi kliniğimizde yaptırabilirsiniz.

Diş Beyazlatma

İzmir diş beyqazlatma ve İzmir diş taşı hizmetlerini Karşıyaka diş beyazlatma kliniğimiz ile Bostanlı diş beyazlatma kliniğimizden alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Dişlere yapılan her müdahalenin dişler üzerinde belli başlı zararları olabilir. Burda asıl düşünülmesi gereken şey diş taşının zararlarıdır. Diş eti üzerinde ve diş eti altında biriken taşlar, plaklar ve bakteri endotoksinleri ; diş etlerinde çekilmeye, alveolar kemiğin eriyip dişlerin sallanmasına ağız kokusuna , diş çürümesi ve diş eti hastalıkları gibi lokal hastalıklarla beraber kalp hastalığı diyabet gibi sistemik hastalıklara de sebebiyet vermektedir. Bu durumda diş taşlarını temizletmek değil temizletmemek büyük problem oluşturur. 6 aylık düzenli hekim kontrolleri ile hem diş etlerinizi hem dişlerinizi koruyabilirsiniz.

Diş eti tedavisi birden çok seansta gerşekleşen bir tedavidir. İlk seanta: diş üzerine biriken ve hastanın artık temizleyemediği kalsifik birikintilere dönüşen diş taşlarının temizlenmesi ile başlar. Hastaya ağız hijyeni eğitimi fırçalama ve diş ipi gibi teknikler öğretilir. İkinci ve sonraki seanslarda hastanın diş taşı temizliği ile birlikte diş taşının birikme olasılığı olan dişlerdeki retansiyon alanları giderilir. Bakteri plaklarının dişlerin yüzeyinde biriktirdiği endotoksinler ,periodontal küretlerle kazılır. Düzgün ağız bakımı yaptığından emin olunan ve dişeti kanaması sonlanan hastanın diş eti tedavisin (periodontal tedavisi) sonlandırılır. Hasta düzenli kontrollere çağrılır.

Diş renginizi belirleyen iç ve dış bir çok etken mevcut. Genel olarak dişlerinizdeki dokular olan mine ve dentinin kalınlıkları arasındaki farklar dişlerin iç rengini etkiler. Dentini kalın dişler sarı minesi kalın dişler daha beyaz görünümdedir. Çay kahve sigara vb. diş etkenlerde dişlerin daha sarı olması üzerinde etkilidir. Hekim kontrolü sonucu sarı olan dişlerinizdeki renklenmelerin kaynağı dış faktörler ise çoğunlukla diş yüzeyi temizliği ile giderilebilir. Anatomik yapısından kaynaklı renklenmeler ise ofis veya ev tipi beyazlatma sistemleri ile giderilebilir

Sağlıklı Dişlerin 3 Şartı

Düzenli Kontrol

Düzenli Fırçalama

Sağlıklı Beslenme

Tanıtım Videosu

Tanıtım VideoPlay

Kurumsal

DentaPoint Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 2017 yılında Karşıyaka / İzmir’de kurulmuştur. Polikliniğimiz, hafta içi 09.00 – 23.00, Cumartesi günleri 09:00 – 23:00, Pazar günleri 10.00 – 19.00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.

Polikliniğimizde implant ve cerrahi uygulamaları, ortodonti, gülüş tasarımı, zirkonyum ve lamine uygulamaları, estetik diş hekimliği, dişeti tedavileri, çocuk diş hekimliği, beyazlatma ve 20 yaş dişi operasyonları başta olmak üzere tüm ağız ve diş sağlığı tedavileri gerçekleştirilmektedir.