Zirkonyum diş nedir ? Gülüş estetiği nasıl sağlanır ?

 

Zirkonyum Avustralya , Brezilya ,  Yeni Zelanda gibi ülkelerde çıkarılan doğal bir mineraldir.

Zirkonyumun gülüş estetiğinde en çok kullanılan materyallerden biridir. Bunu zirkonyum diş kaplamalarının biyo uyumunun çok iyi olmasına ( alerjik reaksiyon gerçekleştirmemesine ) , ışık geçirgenliğinin iyi olduğu için doğal görünmesine ve sert bir materyal olduğu için dayanıklı olmasına bağlayabiliriz. 

Zirkonyum dişler arasında kalite farkı var mıdır?

 

Zirkonyum dişler arasında kesinlikle kalite farkı vardır. Materyalin pek çok değişik markada üretilen , estetik ve dayanıklılık açısından farklı sonuçlar veren pek çok türü mevcuttur. İzmir ' de zirkonyum diş ile gülüş estetiği yaptıracaksanız dikkat etmeniz gereken hususları şu şekilde sıralayabiliriz.

-       Gülüş tasarımınızda  estetik olarak çok daha iyi sonuçlar alabildiğimiz renkli blok zirkonyumlar kullanılmalıdır

-        Arka gurup dişlerde saf zirkon dediğimiz monolith zirkon kullanılmalıdır. Monolith zirkon kullanımı ile dayanıklılık anlamlı derecede artacaktır

-        Zirkonyum  diş gülüş estetiğinize daha doğal bir görüntü verecek şekilde renk geçişleri verilmelidir-        En önemlisi hekiminizin , çalışma arkadaşlarının sanatçı bakış açısı ve tecrübesi ile ağız yapınızı iyi okuyabilmeli , gülüş estetiğinizi sizin dudak yanak yüz kimliğinize ve isteklerinize göre  yapabilmelidir.

 İzmir Dentapoint Bostanlı ve Karşıyaka Ağız ve Diş Kliniklerimizde zirkonyum ile estetik gülüş tasarımı başarıyla uygulanmaktadır.

İzmir zirkonyum Kaplama ve İzmir zirkonyum fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki WhatsApp hatlarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Karşıyaka zirkonyum WhatsApp bilgi hattı : 0 542 526 7670
Bostanlı    zirkonyum  WhatsApp bilgi hattı : 0 545 526 7670