Ortodontide Erken Tanı Tedavideki Başarı Açısından Önemli

Ortodontik problemler, 5-6 yaşlarında kendini belli edebildiği gibi, daha ileriki yaşlarda, büyüme gelişim hızlandıkça da ortaya çıkabilmektedir.

Küçük yaşlarda yapılan ortodontik muayene, oluşması muhtemel problemlerin erken teşhisi ve tedavi başarısı açısından çok önemlidir.

Çocuklarında şu durumları gözlemleyen aileler mutlaka bir ortodonti uzmanına başvurmalıdır:

Süt dişlerinin üst üste biniyorsa, yer darlığı varsa

Alt ön bölgedeki süt dişlerinin üst ön bölgedeki süt dişlerinin önüne geçmesi durumunda

Düşme yaşı gelmeden kaybedilen süt dişi olursa

Uykuda burundan rahat nefes alınmadığı için ağzın açık olması durumunda

Yüzde asimetri varsa

Çene kapatıldığında alt ve üst ön bölgedeki dişler birbirlerine değmiyorsa.

Küçük yaşlarda başlayan ortodontik tedaviler (diş teli tedavisi ) 3 aşamada yapılmaktadır:

Erken dönem ortodontik tedavi: Takıp çıkarmalı apareylerle çenelerin birbirlerine olan konumunu ya da genişliklerini düzelten tedavi

Kalıcı dişlerin sürmelerinin kontrolü: problemli olan çenenin tedavisi bir önceki aşamada yapılmıştır. Artık yapılacak olan şey süt dişlerin dökülüp kalıcı dişlerin çıkarken yer darlığı olmamasını sağlamaktır.

Sabit ortodontik tedavi: Bu aşama ise artık çıkmış olan kalıcı dişlerdeki küçük çapraşıklıkların çözüldüğü, alt ve üst dişlerin birbirlerine anahtar-kilit gibi kapanmasının dişlere yapıştırılan tellerle sağlandığı aşamadır. Ortodonti de en çok bilinen aşamadır.

İzmir ‘ de ortodonti tedavisi konusunda en hassas illerimizden biri. Gerek erken yaşta düzeltme gerekse yetişkinlerin estetik diş hekimliği ( gülüş tasarımı ) kapsamında gördükleri tedaviler arasında yer alıyor.

Ortodonti tedavisi , klasik görünümlü diş teli , şeffaf diş teli yada görünmez ortodonti İzmir Dentapoint Karşıyaka Ağız & Diş Kliniği şubemizde ve Bostanlı Dentapoint Ağız & Diş Kliniği şubemizde ortodontide uzman hekimlerimiz tarafından başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

İzmir ortodonti uygulamaları ve İzmir ortodonti fiyatları için aşağıdaki numaralardan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Karşıyaka Ortodonti Tedavisi Dentapoint  WhatsApp Hattı    : 0 542 526 76 70

Bostanlı    Ortodonti Tedavisi Dentapoint  WhatsApp Hattı    : 0 545 526 76 70