Tek diş için zirkonyum kaplama diş fiyatları 500TL -1000TL arasında değişmektedir.  İzmir zirkonyum diş kaplama fiyatlarındaki bu değişkenliğin sebeplerini aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz :
-Üretim koşulları ve şekli
-Üretilen laboratuvarın kalitesi
-Kullanılan zirkonyum sınıfı ve kalite durumu
-Kullanılan zirkonyumun miktarı ve yoğunluğu (monolitik zirkon – alt yapı zirkon)
-Yapılırken kullanılan teknik ( tabakalama zirkon – şeffaf zirkonyum)
-Zirkonyumu üreten teknik ekibin başarısı – Sanatçı bakış açısı ve ustalığı 
-Zirkonyumu uygulayan hekimin tekniği ve tecrübesi gibi birçok etken zirkonyum ücretlerinde etkilidir.

Zirkonyum kaplama diş  fiyatları neden diğerlerine göre daha yüksek ?
Zirkonyum Avusturya, Brezilya, Rusya ve Yeni Zellanda gibi ülkelerden çıkarılan bir mineraldir. Ülkemizde üretilemeyen bir maden  olduğu için zirkonyum diş fiyatları sıralanan bu ülkelere nazaran daha yüksek fiyata sahiptir. Ayrıca zirkonyum diş üretimi esnasında ağız içi ve model tarayıcıları , üç boyutlu kazıyıcılar gibi ileri teknoloji pahalı cihazlar kullanıldığı için zirkonyum diş ücretleri artmaktadır. Ham madde ve teknolojinin ötesinde zirkonyum dişlerin yüksek ücrette olmasının bir başka sebebi de üretimi gerçekleştiren teknisyen ve hekimlerin ustalık ve sanatçı kişiliği taşıması gerekliliğidir. Oldukça hassas çalışmalar olan zirkonyum dişler genel olarak estetik amaçlı kullanıldığı için üretim ekibinin sanatçı kişilikli olup hastanın estetik beklentisini karşılaması gerektiğinden ücretler diğer dental tedavi ücretlerine göre artmaktadır.
Peki İzmir Zirkonyum diş fiyatları değişkenlik gösterir mi ? Zirkonyum dişler bazı kliniklerde daha ucuz bazılarında daha pahalı neden ?

İzmir’de zirkonyum diş fiyatlarındaki bu değişkenliğin sebeplerini şu şekilde sıralamak mümkün;
-Başarısını kanıtlamış bir hekime uygulamak yapmak önemlidir. Zirkonyum diş uygulaması yapımı zor olmayan bir iştir. Ancak genel olarak estetik amaçlı uygulanan zirkonyum dişlerinizde sonuç içinize sinmeli sizi mutlu etmeli bu açıdan vakaları ile başarısını kanıtlamış bir ekibe tedavi olmak şarttır.
-İzmir zirkonyum diş fiyatlarındaki farkları belirleyen etkenlerden biri de kullanılan zirkonyumun türüdür. Zirkonyum oldukça sert bir materyaldir esnemez . Esnemediği içinde kırılma ihtimali yüksektir. İyi bir zirkonyum markası kullanılmadı ise dişleriniz kolaylıkla kırılabilir. Alman ürünü zirkonyum tabletler her zaman daha dayanıklıdır.
-Zirkonyum dişleri üretiminde kullanılan teknoloji farkı : Zirkonyumlar ağızdan elde edilen ölçülerin taranması ve taranıp sanal ortama aktarılan bu ölçülerin ü zerinde tasarımın yapılıp 3 boyutlu kazıyıcılarda kazılması ile üretilir. Kullanılan cihazla iyi değilse taramalar da iyi değildir. Bu da zirkonyum diş arasındaki uyumu bozar. Sızıntılara ve çürümelere sebep olur.


İzmir zirkonyum diş kaplama fiyatları 2019 ile ilgili bilgi ve randevu için aşağıdaki WhatsApp iletişim hatlarından bizlere ulaşabilir, Web sitemizin '' hekime sor'' bölümünden dosya ekleyerek uzman hekimlerimiz tarafından özel bilgi alabilirsiniz.

Zirkonyum diş kaplama ile ilgili sorularınız için Karşıyaka  WhatsApp iletişim hattı : 0 542 526 76 70
Zirkonyum diş kaplama ile ilgili sorularınız için   Bostanlı    WhatsApp iletişim hattı : 0 545 526 76 70


En iyi zirkonyum diş
En kaliteli zirkonyum diş
En estetik zirkonyum diş
İzmir zirkonyum diş fiyatları 2019
Bostanlı zirkonyum diş fiyatları 2019
Karşıyaka zirkonyum diş fiyatları 2019
Alsancak zirkonyum diş fiyatları 2019
Bornova zirkonyum diş fiyatları 2019
Gülüş dizaynı izmir
Gülüş estetiği izmir fiyatları 2019
İzmir gülüş estetiği yapan doktor
Gülüş estetiği merkezi
2019 zirkonyum diş kaplama fiyatları
En estetik diş zirkonyumu
Zirkonyum diş Karşıyaka
Zirkonyum diş bostanlı