Kanal tedavisi ağrısız ve mucizevi bir tedavidir. Kanal tedavisi çürük dişin köküne ulaştığı zaman uygulanan dişi sağlam şekilde hasta ağzında tutmayı amaçlayan bir tedavi şeklidir. Kanal tedavisi oldukça başarılı sonuçlar elde edilen uygulaması çoğu hekim tarafından yapılabilen malzeme ve teknolojisi ne yazık ki biraz yüksek fiyatlı bir tedavi yöntemidir. Başarılı bir kanal tedavisi dişin ömür boyu ağızda tutulmasını ve hastanın ağrısının tamamen dindirilmesini sağlar.

Kanal Tedavisi Ücretleri Neye Göre Belirlenir ?

Her sene Ocak ayında kanal tedavisi ücretlerini belirleyen Türk Diş Hekimleri Birliği ( TDB ) 2020 Ocak ayında da önerilen ücret listesini açıklamıştır.
Açıklanan ücret tarifesi : İzmir diş hastaneleri , İzmir ağız ve diş sağlığı poliklinikleri ve İzmir muayenehaneleri için tavsiye niteliğindedir. Diş hekimleri bu ücretlerin altında veya üstünde çalışma hakkına sahiplerdir.

Peki kanal tedavisi ücretleri nasıl belirlenir?
Kanal tedavisi : Diş kanallarının içerisindeki enfeksiyonun sızdırmaz bir şekilde temizlenmesi ve bu aşamadan sonra dolgu ile restorasyonu temeline dayanmaktadır. Kullanılan kanal genişletme tekniklerinin tamamında cihazlar pahalı teknolojik aletlerdir ve bu aletlerin çalışması için kullanılan uçlar tek kullanımlıktır. Kanal tedavisinin toplumda pahalı olarak algılanmasının en büyük sebebi kullanılan malzemelerin tamamına yakının tek kullanımlık olması ve gerçekten uzmanlık gerektiren zor bir işlem olmasıdır.
Kanal Tedavisi Çeşitlerine Göre Ücret Sınıflandırması :
Ağızdaki her dişin kök sayısı, kanal sayısı ve kanal tedavisi zorluğu değişkenlik gösterir. Bu açıdan kolay uygulanabilen sarf malzeme gideri daha az olan kanallar ücret olarak daha uygundur. Kanal tedavi ve ücret sınıflandırmasını şu şekilde yapabiliriz.
-Tek köklü dişte kanal tedavisi : Bu tarz dişlere kanal tedavisi yapıldığı zaman hekim dişteki tek kökteki tek kanala işlem yapar. Sarf malzeme gideri ve işçiliği daha az olduğu için ücreti daha azdır.
- İki köklü dişte kanal tedavisi  : Bu tarz dişlerin iki kökü ve iki kanalı mevcut olup kanal tedavisi ücreti biraz daha yüksektir.
- Üç köklü dişlerin kanal tedavisi ücreti : 3 Köklü azı dişlerinin hem manüpilasyonu zordur hem de hekim zor bir bölgede 3 adet kanalı uygular . Bu açıdan kanal tedavisi ücreti daha yüksektir.
- Apikal lezyonlu dişlerin kanal tedavisi : Apikal lezyonu olan dişlerde ( kökte uzun süreli büyük iltihabı olan ) kanal tedavisi çoklu seans ve farklı işlemler gerektirdiği için ücretleri biraz daha yüksektir.
- Yeniden kanal tedavisi ( retreatment ) kanal tedavisi yapılmış ancak başarılı olunamamış dişlerde dişin ağızda durabilmesi için yapılan işlemdir. Bu dişlerin kanal tedavisi ücreti daha yüksektir çünkü zaten tıkalı olan kanalların açılması gerekir.

İzmir kanal tedavisi birimimizden randevu ve bilgi almak için aşağıdaki WhatsApp iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir, güncel kanal tedavisi hakkında size özel bilgiyi uzman hekimlerimiz tarafından alabilirsiniz.
Kanal tedavisi Karşıyaka Dentapoint WhatsApp iletişim hattı :  0542 526 76 70
Kanal tedavisi Bostanlı      Dentapoint WhatsApp iletişim hattı  : 0545 526 76 70


Yazan : Dt. Mahmut BORAN

İzmir kanal tedavisi fiyatları
Karşıyaka kanal tedavisi fiyatları
Bostanlı kanal tedavisi fiyatları
Bayraklı kanal tedavisi fiyatları
Alsancak kanal tedavisi fiyatları
Mavişehir kanal tedavisi fiyatları
Çiğli kanal tedavisi fiyatları
Bornova kanal tedavisi fiyatları
Kanal tedavisi fiyatları 2019
Kanal tedavisi ücreti 2019
Karşıyaka kanal tedavisi fiyatı 2019
İzmir kanal tedavisi fiyatı 2019
En iyi kanal tedavisi izmir
Kanal tedavisi ağrılı mıdır
Kanal tedavisi zor mudur
Kanal tedavisini en iyi yapan diş hekimi