İzmir Gece Açık Diş Polikliniği 

Diş ağrılarının çoğu gece başlar. Gece başlayan diş ağrılarınızı tedavi etmek ve daha güzel bir uyku uyuyabilmeniz için Özel DentaPoint Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Bostanlı ve Karşıyaka Şubeleri ile gece 23:00 a kadar hizmetinizde.

Diş Ağrısı Neden Gece Başlar ?

Diş ağrısının geceleri başlaması ile bilinir. Elbette ki bu tesadüfi bir durum değildir diş ağrısının gece başlamasının en büyük sebebi vücut ısısıdır. Vücut ısısı arttıkça çürük ve kökü iltihaplı olan dişlerde ; kökteki iltihap da sıcaklık etkisi ile etraf dokulara yayılım gösterir. Bu durum ağrılı bir süreçtir. Aynı şekilde yatar pozisyonda olunan gece saatlerinde kan basıncının çene bölgesine etkisi arttıkça enflamasyon yine yayılım gösterir bu durumda diş ağrısını tetikler.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir ? 

Yapılabilecek en mantıklı şey bir an önce İzmir gece açık diş hastanesinde bir diş hekimine başvurmanızdır. Ağrınız bu süre içinde dayanılmaz ise 

Soğuk kompres yapılması

Ağrı kesici kullanılması (evinizde mevcut standart bir ağrı kesiciyi bol suyla kullanabilirsiniz)

20 yaş dişi bölgesinde ise iyice fırçalanıp ağız gargarası yapılması diş ağrısına iyi gelir

Çürük bölgede gıda artığı varsa temizlenmesi

Diş eti kaynaklı ağrı ise tuzlu su ile gargara yapılması ağrıyı hafifletir

Acil Diş Ağrılarına Nasıl Müdahale Edilir ?

Diş ağrılarına evde gidermek mümkün değildir. Eğer bir diş ağrısı başladıysa ağrı ileri seviye yada apseye dönüşmeden mutlaka diş hekimine başvurunuz. Diş ağrısı ile gece saatlerinde bile Dentapoint diş polikliniği Bostanlı veya Karşıyaka şubelerine başvurduğunuz zaman apseli olan dişlerinize anestezi yapılıp ağrınız dindirilir ,ilaç tedavinizin ardınan tedavi edilir.

Apseli olan dişlere anestezi yapılıp ağrılarınız tamamen geçer ilaç rehabilitasyonundan sonra tedavi edilir.

Akut apse olmayan dişlerinizden röntgen çekilir bu sayede kökteki ve dişteki problem net şekilde tespit edilip kanal tedavisi yada dolgu ile tedavisi gerçekleşir.

Ağrılı 20 yaş dişlerinde rahatlatacı tedavi gerekiyorsa ilaç rehabilitasyonu ve diş çekimi işlemi uygulanabilir.

Ağrılı diş eti probleminde diş eti tedavisi ile ağrınız giderilir.

Karşıyaka Gece Açık Diş Polikliniği   : 0542 526 76 70
Bostanlı   Gece  Açık Diş Polikliniği    : 0545 526 76 70

Yazan : Dt. Mahmut BORAN