İzmir Diş Taşı Temizleme Ücretleri 2019

Diş taşı gıda birikmesine ve tükürük içinde var olan minerallerin çökelmesine bağlı olarak ortaya çıkar. Diş taşının ( diş tartarı ) aşırı birikmesi durumunda bazı rahatsızlıklar oluşur .
Gingivitis’ de ; diş taşı ve plağa bağlı olarak diş eti kanaması durumu söz konusu olur. Diş etlerinde spontan kanamalar gerçekleşmesinin yanında diş etleri kırmızı bir renk alarak daha ödemli olarak şişmiş bir hale gelir.
Periodontitis : Uzun süre gindivitisli kalmış ,diş taşı birikiminin epey arttığı hastalardır. Bu diş eti hastalığı durumunda diş eti çekilmesi ,diş eti kanaması, diş etlerinde derin diş eti cepleri ve alveolar çene kemiğinde erimeler görülür.
Akut Periodontitis : Ağız hijyeninin iyi olmayışı, immun sistemi baskılanması ve stresli dönemlerde ortaya çıkan , ağız içinde amonyak kokusu, metalik tat ve diş etlerinde hızlı kanamalı bir erime ile birlikte görülür. Bu durum akut bir diş eti iltihabıdır ve beklenmeden diş hekimine başvurulmalıdır.


Diş Taşı Temizliği Ücreti Nasıl Belirlenir ?

Yukarıda bahsettiğimiz hastalık durumlarına göre yapılacak diş eti tedavisinin şekli değişmektedir.Bu durumda da diş eti tedavisi ücreti de değişkenlik gösterebilir. Diş taşı temizliği ücretlendirmesini genel olarak şöyle özetleyebiliriz.

A Sınıfı Diş Eti Hastalığında : Diş taşı birikimi azdır ve sadece gingivitis gelişmiştir. Diş eti altında tartar olmadığı için diş yüzeyi temizliği tek seansta sonlanır ve ücreti de epey uygundur.
B Sınıfı Diş Eti Hastalığında : Diş taşı birikimi fazla olduğu ve diş eti altında tartar olan hastalardır. Bu hastalara anestezi altıda kök yüzeyi düzleştirmesi yapmak gerekir ki ; diş eti iltihabı ve diş eti çekilmesi son bulsun. Tedavinin seans sayısı ücreti değiştirmektedir .
C Sınıfı Diş Eti Hastalığında : İleri kronik periodontitis yada akut periodontitis durumundaki ileri derece diş eti rahatsızlığı olan , diş eti çekilmesi , diş eti cepleri ve dişlerde sallanmalar olan hastalardır. Tedavi birden fazla seans sürer ve daha komplike bir işlemdir. Seans sayısı arttığı için tedavi ücreti de artmaktadır.


İzmir diş taşı temizliği ve İzmir taşı ücretleri 2019 hakkında randevu ve bilgi almak için bizlere aşağıdaki iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Diş Taşı Temizliği Karşıyaka WhatsApp iletişim hattı :   0542 526 76 70
Diş Taşı Temizliği Bostanlı     WhatsApp iletişim hattı :   0545 526 76 70


Okuduğunuz için teşekkürler.
Yazan dt .Mahmut Boran 
İzmir diş eti tedavisi fiyatları 2019
İzmir diş taşı temizliği fiyatları 2019
Karşıyaka diş taşı temizliği fiyatları 2019
Bostanlı diş taşı temizliği fiyatları 2019
Mavişehir diş taşı temizliği fiyatları 2019
Diş beyazlatma izmir
Diş taşı nasıl temizlenir
diş eti doktoru
dental surgery
izmir periodontist
izmir uzman diş doktoru
izmir diş tartarı temizlik fiyatları 2019
diş tartarı temizleme yolları
diş taşı temizleme yolları