Diş Dolgusu 

Diş dolgusu , diş hekimliğinin en temel tedavisidir. Diş çürükleri ilerleyip dişin pulpa odasına ulaşıp aşırı derecede ağrı yapmadan önce mutlaka çürüklere dolgu yapılmalıdır. Ağrısız şekilde uygulanabilen bu dolgu işleminde dişin çürüğü henüz küçükken müdahalede bulunulması şarttır.

Diş Dolgusu Ücretleri Nasıl Belirlenir ?  Değişkenler Nelerdir ?

Kullanılacak materyale göre : Dolgu yapılacak dişte kullanılacak dolgu materyali ücretin değişmesinde doğrudan etkilidir. Kompozit dolgular amalgam dolgulara göre amalgam dolgular da cam iyonomer dolgulara göre daha yüksek tedavi ücretine sahiptir.
Dolgunun büyüklüğü : Yapılan her diş dolgusu aynı büyüklükte ve zorlukta değildir. Dişin kök hizasındaki basit bir aşındırmanın ücreti epey uygunken büyük dolguların ücreti daha yüksektir. Bu sınıflandırma tek yüzeyli dolgular iki yüzeyli dolgular ve üç yüzeyli dolgular olarak değişkenlik gösterir.
Ön bölge estetik dolgular (bonding ) : Estetik dolgular konvansiyonel dolgulara göre çok farklıdır. Ön gurup dişlere uygulanan estetik dolguların farklılığının sebebi kullanılan materyaldir. Ön gurup estetik dolgularda kullanılan kompozitler nano teknoloji ile üretilmiş estetik ve fonksiyon olarak oldukça başarılı dolgulardır. Diş rengini birebir taklit edebilen bukalemun etkili bu kompozitler daha yüksek fiyatlı olduğu için diş dolgusu tedavi ücretide bir miktar daha yüksektir. Standart bir kompozitle yapılan ön diş dolgusu ne yazık ki estetik olamamaktaktadır.

İzmir Diş Dolgu Fiyatları 2019 hakkında bilgi ve randevu almak için aşağıdaki numaralardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Diş Dolgusu Karşıyaka WhatsApp iletişim hattı :  0542 526 76 70
Diş Dolgusu Bostanlı    WhatsApp iletişim hattı :   0545 526 76 70


Yazan : dt Mahmut BORAN 

En iyi diş dolgusu
Diş dolgusu nasıl yapılır
İzmir Diş dolgusu fiyatları 2019
Karşıyaka Diş dolgusu fiyatları 2019
Bostanlı Diş dolgusu fiyatları 2019
Bornova Diş dolgusu fiyatları 2019
Kompozit diş
Bonding dolgu
En iyi diş dolgusu
Diş çürüğü temizleme
İzmir diş dolgusu ücretleri 2019
Mavişehir diş dolgusu ücretleri 2019