İMPLANT fiyatları Diş eksikliği olan herkesin veya eksik dişler ile ilgili bir sohbetin içinde yer alan herkesin merak ettiği bir konudur.Yerli implantlar, Alman ürünü  implantlar , İsviçre implantı, Amerikan implantı , Güney kore implantı İsrail implantı , İtalya implantı vb pek çok ülkenin üretimi pek çok implant markası mevcut. .Gittiğiniz her klinikte muayene sonrası  farklı implant planlaması ve farklı implant fiyatı ile karşılaşmanız olası bir durum.  Bu makalede implant planlamaları ve izmir implant fiyatları konusundaki kafa karışıklığını gidermeye çalışacağız.

İzmir İmplant tedavi ücretini belirleyen 4 ana etken söz konusudur. Bu 4 etkeni ; 4 ayaklı bir masanın her bir ayağı olarak düşünebilirsiniz. Başarılı tedavi için bu dört etkeninde doğru seçilmesi ve masanın ayakta kalması şarttır.

 1-Doğru teşhis ( planlama)

 2-Doğru tedavi (iyi bir hekim)

 3-Doğru implant  markası ve modeli seçimi

 4- Doğru protez planlaması

Öncelikli olarak İzmir' de implant tedavisi  için kliniğe gittiniz de her hekimin ilk sorgulayacağı şey implant tedavisine uygun musunuz?  İmplant tedavisine uygun olabilmek için ön koşul sistemik rahatsızlıkların olmayışı yada kontrol altında oluşudur. Diyabet , kalp damar hastalıkları , hipertansiyon ve taşikardi gibi belli başlı hastalıklar incelenir gerekirse ilgili hekim ile konsultasyon yapılır. İkinci aşamada eksik diş bölgesindeki kemiğin kalitesi ve kantitesi (uzunluk-genişlik ) incelenir. Kemik ölçümleri önemlidir çünkü implant seçimi kemik kalitesi ve kantitesine  göre yapılır ve bu da implant ücretlerinde oldukça etkilidir. Kemiğin eridiği bir bölgeye kısa implant tercih edilir ki kısa implantın öncüleri olan bicon implant gibi kaliteli implantlar kullanıldığı zaman implant fiyatları biraz artmaktadır. Kemiğiniz uzun implant için yeterli değil (ince veya kısa ) ancak uzun implant kullanılacaksa ; İmplant opersayonu ile beraber farklı türden operasyonlar ve materyaller kullanılır ki bu da izmir implant fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir. Kemik tozu ( kemik grefti ) , sinüs lifting (maxillar sinüs tabanını yukarı konumlandırma )  , biyolojik memran ve PRF kullanımı da cerrahi operasyonun türünü değiştirdiği ve pahalı materyaller kullanıldığı için izmir implant ücretlerini biraz yükseltir.

İmplant muayenesi tamamlanarak implant markasını seçme aşamasına gelindiği zaman geniş bir yelpazede implant çeşitliliği ile karşılaşmaktayız. O kadar çok ülkenin o kadar çok implant markası var ki ; Markalar kendi aralarında A – B ve  C  segment implant olarak sınıflandırılmaktadır. Tabiki A segment implantlar B segmente göre B seğmen implantlar C segmente göre daha pahalıdır.  Size birkaç markadan bahsedebiliriz.

Straumann : İsviçre' de üretilen ve dünyada en iyi implant İzmir Dentapoint Diş Kliniğinde diyebileceğimiz seviyede.

Nobel : İsveç'te üretilen bu marka tüm avrupada geniş bir pazara sahiptir.

Astra Tech :İsveç üretimli çok iyi implantlardan biri

Icx               :Almanya'da üretilen bu marka Avrupa'da en çok satan 4.implant seviyesinde

Ankylos: İngiltere ve Almanya ortak yapım implant

Bicon :    Kısa implant konusunda özel bir implanttır amerika üretimlidir.

İ sistem : İsviçre' de üretilen kısa implant konusunda özel bir implant .

 

Liste uzadıkça kafa karışıklığı ile beraber izmir implant merkezi fiyatları da değişkenlik göstermeye başlar. Size en uygun implanta hekiminiz karar verir. Bizim önerimiz ise FDI onayı almış implant markalarını tercih etmeniz. Uzun yıllardır piyasada olan ARGE çalışmaları köklü ağız içinde yıllardır var olan implantları tercih ediniz .