DOĞRU TEKNİKLERLE ÖMÜRLÜK İMPLANT

İzmir implant diş tedavisi yeni nesil diş hekimliğinin geldiği son noktadır. İmplant uygulaması ve implant üstü protez yapımı hem hasta hem hekim için oldukça basit bir tedavi haline geldi. İmplant diş tedavisi yaygınlaştıkça her geçen gün daha fazla doğru ve daha fazla yanlış ile karşılaşıyoruz. İmplant diş tedavisi başarı oranı oldukça yüksek kolay bir tedavi olsa da doğru planlama ve teknikler kullanılmadığı zaman hasta tarafından uzun süre problemsiz kullanılan bir tedavi olmaz. Bu kısa makalemizde sizleri doğal diş ile implant arasında yapılan köprü bağlantısından bahsedeceğiz.


Doğal Diş İle İmplant Diş Neden Köprü İle Bağlanmaz?

                     **


İmplant kemik içerisinde sabit şekilde durur. Etrafında basıncı algılayan hücreler yoktur. İmplant etrafında doğal diş gibi sertlik veya yumuşaklığı algılayan bir uyarı sistemi yoktur. İmplantın etrafında basıncı karşılayan  ve basınç karşısında mikroskobik bile olsa salınım yapacak bir sistem yoktur. İmplant kısaca çene kemiği içinde tamamen sabittir.


Doğal dişin bir uyarı sistemi vardır sertliği yumuşaklığı algılayan basınç altında hareket eden bir sistemdir. Doğal diş aşırı kuvvete maruz kaldığı zaman kuvveti karşılarken bir miktar kemik içindeki yuvasına gömülür. Doğal dişin bu etkisi sayesinde aşırı kuvvet karşısında kırılmanın önüne geçilir. 


Doğal diş ile implant yukardaki videoda gördüğünüz şekilde birbirine bağlandığı zaman kısa vadede hasta herhangi bir problem hissetmezse de uzun sürede hem doğal dişin hem de implantın kaybı gerçekleşir. Sabit bir porselen yada zirkonyum diş köprüsü ile birbirine bağlandığında aslında  hareketli olan diş ile sabit olan implant birine bağlanmış olur. Çiğneme kuvveti ile karşılaşan implant ile doğal diş birkaç yıllık sürede kemik kaybına bağlı olarak ağrılı şekilde kaybedilir. İmplantın başarısını daim olması için düzenli diş hekimi kontrolünü tavsiye ederiz.  


Başka bir makalemizde implant dişi olan bir hastanın yapması gereken bakım hakkında sizleri bilgi sahip edeceğiz,


Okuduğunuz için teşekkür ederiz,


İzmir implant kliniği arayışınız için aşağıdaki WhatsApp danışmalık hatlarımız aşağıdaki gibidir.


Karşıyaka implant merkezi : 0542 526 76 70

Bostanlı   implant merkezi  : 0542 526 76 70 


Yazan :  Dt. Mahmut BORAN


İzmir implant tavsiye             

Karşıyaka implant tavsiye

Mavişehir implant tavsiye

Alsancak implant tavsiye

Bostanlı implant tavsiye

Bornova implant tavsiye

Bayraklı implant tavsiye

İmplant diş ucuz

İmplant diş fiyatları

En iyi implant diş

Ağız ve çene cerrahisi

İmplant diş izmir

İmplant kemik grefti

İmplant porselen diş

İmplant üstü protez diş

İmplant kemik tozu

Yerli implant

Alman implantı

Vidalı implant

Vidasız implant