İyi Hissettiren Diş Taşı Ve Diş Beyazlatma Tedavisi Gerçekten Zararlı Mıdır ?

Diş yüzeyi temizliği ; Diş üzerindeki bakteri birikimi, diş taşı (tartar) ve çoğunlukla kahve, çay, sigara gibi sebeplerle oluşan renklenmelerin uzaklaştırılması işlemidir. Sistemik ilaç kullanımı veya bir takım hastalıkların sebep olması dışında diş eti problemleri ve diş eti kanamaları büyük oranda diş taşı, bakteri birikimi ve kötü ağız hijyeninden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple günlük düzenli ve doğru fırçalama , diş ipi kullanımı ile ağız hijyeni sağlanabilmekte ancak diş taşı oluşumu tamamen yok edilememektedir. Bunun için çeşitli hassas kazıyıcı aletler gerekmektedir. Bu aletlerin doğru açılandırmalarla kullanılması sebebiyle dişinize herhangi bir zarar vermesi söz konusu değildir. Var olan diş taşı temizlenmediği sürece girintili çıkıntılı yüzeyi ve mikrobiyal yapısı sebebiyle daha çok bakteri birikimine sebep olacaktır. Diş taşı kapladığı bölgelerde yeterli ağız bakımınızı yapmayı da önleyecektir. Bu size diş etinizde kanama ve şişlikler, kötü ağız kokusu, dişeti hastalıkları ilerleyen dönemlerde ise dişlerde sallanmalara dek giden problemler olarak dönebilmektedir. Tüm bunları önlemek, ağız hijyeninizin optimal düzeyde olması için 6 ayda bir diş taşı temizliği yaptırmanız (dişeti ve kemiğinizin durumuna göre hekiminizin belirleyeceği daha kısa zaman aralıkları gerekebilmektedir) ve günlük olarak düzenli, doğru diş fırçalamanız ve diş ipi kulanmanız gerekmektedir.

Diş beyazlatma kişinin yaş ve beslenme alışkanlıklarıyla gibi çeşitli nedenlerle rengi değişmiş dişlerinin ağartılması işlemidir. İzmir diş lazerle diş beyazlatmada renklenmiş olan dişleriniz doğal rengine göre çok daha beyaz bir hal alır.Diş beyazlatma kozmetik beklentiyi karşılayan fakat kesinlikle bir diş hekimi denetiminde yapılması gereken tedavilerdir. İki çeşit uygulaması vardır: Evde hekim tarafından özel hazırlanmış bir apareyle ya da  klinikte direkt hekim tarafından uygulanan bir jel ve ışın uygulaması ile gerçekleştirilmesidir. Bu uygulamalarda işlem sonrası kısa bir süre geçici hassasiyet olmakla birlikte sağlıklı dişlere herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Not : 18 yaşın altındaki bireylere önerilmemektedir. 

Lazerle diş beyazlatma İzmir Dentapoint Ağız & Diş Sağlığı Karşıyaka ve Bostanlı Şubelerinde başarı ve güvenle uygulanmaktadır.

Diş Beyazlatma Bostanlı Hizmetimiz  WhatsApp iletişim Hattı  :  0545 526 76 70

Diş Beyazlatma Karşıyaka Hizmetimiz WhatsApp iletişim Hattı : 0542 526 76 70