Diş Sıkma Tedavisinde Gece Plağı 

Diş sıkma problemi emasyonel (duygusal ) stres altındaki bireylerin gün içinde istemsizce yada geceleri uykuda ortaya çıkan;  dişlere , çiğneme kasına ve alt çene eklemine zarar veren bir durumdur.

Strese bağlı oluştuğundan kaynaklı problemin temeli psikiyatristik bir problemdir. Diş hekimleri bu problemin kaslara , ekleme ve çeneye verdiği zararın önüne geçmeyi amaçlar. Bruksizim denen bu diş sıkma probleminin yaygın olarak kullanılan tedavi şekli ise eklem plağı ( gece plağı ) dır.

***


Gece plağı akrilik malzemeden üretilir. Biyo uyumludur. Alerjik reaksiyon gösterme oranı çok çok düşüktür. İlk günlerde hasta kullanımı zor olsa da alışılabilen ve alıştıktan sonra vazgeçilmez hale gelen bir tedavi yöntemidir.

Gece plağı genelde üst çeneye göre hazırlanan ancak çoklu diş eksikliğinin olduğu çenenin daha çok tercih edildiği bir tedavi yöntemidir. Dişlerden ölçü alınır ve 24 saat içinde hazırlanıp hastaya teslim edilir. Gece plağı sert akrilikten üretilir. Yumuşak gece plaklarını hastalar ıstemsizce sakız gibi çiğner bu da problemi arttırır.


İzmir gece plağı fiyatları 2019 

Gece plağı kullanılan materyalin cinsine göre 300 – 500 Türk lirası arasında değişkenlik gösterir. Bu değişkenliğin en büyük sebebi gece plağının üretim şeklidir. Bioplastal materyalinden üretilen gece plakları daha uygunken sert akrilik katmanlar arası yumuşak akrille üretilen gece plakları daha yüksek fiyatlıdır.


İzmir diş gıcırdatma,diş sıkma problemleriniz için Karşıyaka ve Bostanlı Dentapoint kliniklerimizden bilgi ve randevu olarak profesyonel çözüm elde edebilirsiniz.


İzmir Bruksizm Karşıyaka WhatsApp iletişim :  0545 526 76 70
İzmir Bruksizm Bostanlı WhatsApp iletişim     :  0542 526 76 70


Yazan :  Dt. Mahmut BORAN

İzmir ortodonti

İzmir diş sıkma tedavisi

Bostanlı diş sıkma tedavisi

Karşıyaka diş sıkma tedavisi

Bayraklı diş sıkma tedavisi

Bornova diş sıkma tedavisi

Diş gıcırdatma

İzmir dis gıcırdatma

İzmir diş hekimi

Karşıyaka diş hekimi

Bostanlı diş hekimi

Bostanlı diş tedavi merkezi