İzmir Ağız Kokusu ( halitosiz ) Tedavi Merkezi :

Ağız kokusu pek çok farklı sebepten kaynaklanabilir. İzmir’ de  ağız kokusu (halitosiz ) tedavi eden merkezimiz özel Dentapoint Ağız ve Diş Sağlığı Bostanlı ve Karşıyaka  şubeleri öncelikle problemin ana kaynağını tespit edip problemin etkenini ortadan kaldırmaya çalışır.


Ağız kokusuna neden olacak bir çok etkeni sıralayacak olursak ;


Diş taşı

Kötü ağız hijyeni

Akut diş eti hastalıkları

Diş çürükleri

Eski dolgular

Eski kaplamalar

Sürmemiş 20 yaş dişleri

Endoperiodontal lezyonlar

Dil üstü plaklar

Tonsiler bakteri plakları

Mide problemleri

Diyabet 

Gibi pek çok etkenden kaynaklı ağız kokusu oluşur.

Günün her saatinde İzmir’ de  ağız kokusu tedavi olabileceğiniz özel Dentapoint Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniklerinde öncelikle kokunun etmeni bulunmaya çalışılır. Koku etkeni eski dolgular ya da çürük dişler ise bunların restorasyonu yapılır.Eski porselen kaplama ve köprüleriniz gerekirse yenileri ile değiştirilir. Diş taşı temizliği , 20 yaş dişi tedavisi yapılır. Hastalarımıza ağız hijyen eğitimi verilip diş ipi ve fırçalama eğitimi verilir.  Tüm ağız içi koku etkenleri ortadan kaldırıldıktan sonra hastamıza kontrol randevusu verilir. Kontrol seansında hastalarımızı %90 vaka da  ağız kokusu gitmiş ve daha mutlu şekilde hayatlarına devam etmiş olarak karşılarız.

%10 vakada hastanın ağız kokusu azalmakla beraber tamamen gitmemiştir. Bu %10 ‘luk dilimde genelde tonsiler bölgede bakteri tutulumundan ve mide problemi yaşayan hastalarımız vardır.

Ağız hijyeniniz çok iyi dişleriniz çok sağlıklı ama ağız kokusu çekiyorsanız diş hekimi muayenesinden sonra sizleri tonsiler bakteri tutulumundan kaynaklı ise kulak burun boğaz uzmanına yada mideden kaynaklı ise gastroloji uzmanına konsültasyon ile sevk ediyoruz .

Böylelikle ağız kokusu probleminiz %100 çözülmüş oluyor.

İzmir Ağız Kokusu Tedavi Merkezi olarak herkese sağlıklı ve özgüvenli gülüşler diliyoruz 😊

Böyle bir durumda diş doktoru sizlere en uygun tedavi yöntemini sunacak ve bu sorundan sizleri tamamen kurtaracaktır. İzmir acil diş hekimi günün her saatinde tüm diş hastalıklarında uzman kadrosu ve ileri teknoloji diş cihazı ekipmanlarıyla en sağlıklı dişlere kavuşmanızı sağlayacak